أخر الاخبار

БЛОГЕРСКИ ВЕНИ ТЕМПЛАТИ قالب بلوجر + موقع جلب زيارات للحصول على ادسنس عادي + مسابقة 10$ دومين .com

БЛОГЕРСКИ ВЕНИ ТЕМПЛАТИ • НОВО НАЈДОБРИОТ ДОБОР

Добредојдовте, драги мои браќа, во серија курсеви за дизајн на образецот за блогер, од нула до професионалец.
За прегледување на урнек, можете да движете надолу на дното и да гледате видео за да ги видите сите карактеристики на овој образец

  robots.txt Страна што ви дава точен код за брзо архивирање на вашата страница

Многу убав образец за блогер кој е погоден за сите намени .. За продавница, блог со фотографии, технологија или списание .. Шаблонот е многу професионален и одговора на сите таблети и големини на екранот.Исто така има одличен екран за влез кој може да се користи на повеќе начини
 Подобрените обрасци за оптимизација на блогерот помагаат во зголемувањето на сообраќајот на блогот. Затоа што, шаблони за оптимизација за пријателски оптимизација. Можете да се претплатите по е-пошта за да добиете нови обрасци на блогерот при објавување


Willе ви покажеме преглед и повеќе линк за гледање од образецот BLOGGER top TEMPLATES 600 Blogger.Можете да се спуштите на дното на видео и да видите повеќе образец за блогер. Iе ставам линк за да ги видите сите шаблони.И имате право да изберете што сакате. 

Еве неколку карактеристики што може да ве интересираат за урнек 


Карактеристики: Одговора • СЕО-пријателски • Рекламите се подготвени • Слајдшоу • Подготвена социјална обележувач • списокот на спуштање • Вертикална паѓачка листа • Влез за претплата за е-пошта • Објавување на сликички • навигација со слотови за навигација • Табела со виџети • навигација со страници • Подножје за колони • Странична лента • Преземање Брз • Инстаграм подготвен • Компатибилност на прелистувачот • Споделување стилови на WhatsApp: Списание • Минимална • Паричник • Едноставен • чист • модерен • Елегантен • Тема на Wordpress изгледаат • Галерија • 3D стил • Стилски теми: филм • Анимации • Вести • Фотографија • Култура • Лични страници • Музика • Видео • Бизнис • Мода • Игри за колони: 1 колона • 2 колони • 3 колони • 4 колони црно-кафеаво сиво зелена зелена портокалова бела виолетова жолта сребрена розова

1 Направете професионален блогер за блогер со целосни дополнувања и измени за да заработите 100 УСД на ден
Како да инсталирате и менувате образец за блогер

И, многу е лесно да се инсталира блогерски образец на блогот на блогер. Nabil-ktb.com ви дава илјадници бесплатни шаблони за блогер за да го освежите вашиот блог. Да навистина! Погледнуваме нов преглед на Blogger Blog. Овој туторијал ви покажува како да инсталирате / поставите нов образец за блогер. Ние покриваме два вида на метод на инсталација со чекор-по-чекор инструкции.Целосно објаснување за создавање блогер за блогер и како да инсталирате професионален образец за блогер и детално да го модифицирате

Метод 1: Преземете датотека .xml. Тековните додатоци сè уште ќе бидат наведени и ќе треба рачно да ги отстраните на овој начин Метод 2: Копирајте и залепете го кодирањето. Комплетно заменете ги сите кодекси. (Ако имате грешка при вчитување на шаблонот со употреба на Метод 1, обидете се со Метод 2) Прво, одиме на првиот метод што ја поставува датотеката .xml.
Чекор 1: Преземете го образецот Блогер. Прелистајте ги шаблоните за блогер во нашите најпопуларни категории како „Одговор“, „Подготвен оптимизација“, списание, едноставна, чиста, портфолио и мода. (Во живо во живо може да се прегледува секој шаблон за да видите како изгледа вашиот блог по вчитувањето на шаблонот.) По пребарувањето, кликнете на копчето "Преземи" на шаблонот што го сакате и шаблонската датотека ќе биде преземена и зачувана директно на хард дискот на вашиот компјутер. Преземете и преземете образец за блогер - како да инсталирате образец за блогер


Конечно додајте нови кодови за мене автоматски да ги архивирам сите стари и нови теми / роботи за вебмастери txt и Мапа на сајтот

 Чекор 2: Извадете ја компресираната датотеката со преземената дефиниција. Форматот на датотека што сте го преземале е формат на датотека ZIP. Можеме само да испратиме датотека .xml. Значи, тоа мора да се извлече. Ве молиме извлечете / декомпресирајте. Извадете ја датотеката со компримиран образец во вашиот хард диск

Веб-страница што носи вистински посети и ја објави вашата страница во повеќе од 15000 прелистувачи

 Чекор 3: Пријавете се во таблата со блогери. Мора да се најавите на вашата сметка на Google за да пристапите до контролната табла на Blogger (игнорирајте го овој чекор ако веќе сте најавени) Пријавете се во контролната табла на Blogger

Автоматски додавајте реклами на AdSense на дното, горниот и во центарот на темите

Чекор 4: Делот за пристапност. Изберете (ако имате повеќе блогови) вашиот блог во главната табла за која сакате да го промените урнекот и кликнете на "Тема" во панелот со опции од лево.

Ексклузивен и легален начин за заработка и задржување на посетителите на блогови

 Чекор 5: Пристапете до резервна копија / обнова. Погледнете во горниот десен агол, ќе видите копче "Резервна копија / враќање" и кликнете на неа. Пред да преминете на следниот чекор, ве молиме копирајте ја копија на резервната копија од претходниот образец затоа што, доколку имате проблем по преземањето на новиот урнек, резервната датотека ќе ви помогне да ја вратите. Ве молиме, прочитајте ја објавата за Backup & Restore на Blogger.


Како да го вратите блогот на Blogger, откако ќе го избришете

 Чекор 6: Подгответе се за преземање. Управувајте со скокачки прозорци и кликнете на копчето "Изберете датотека" и побарајте ја папката креирана откако ќе ја извадите датотеката што сте ја презеле.

Дали знаевте дека можете да добиете обичен AdSense помалку од 10 дена лесно

 Чекор 7: Изберете датотека за прикачување .xml. Папката содржи .XML датотека, .TXT датотека, кратенки за Интернет, итн. Мора да изберете само датотека. XML. Извадете ја шаблонската датотека на вашиот хард диск.

Граници што не ги знаете за платформата Blogger

 Чекор 8: започнете со преземање на образецот. Кликнете на копчето "Преземи". Процесот на преземање сега се појавува на вашиот екран. Сега образецот ќе се појави на вашиот блог успешно. Друг начин е да инсталирате образец за блогер со помош на копија и залепување. Не можевме да ја зачуваме вашата тема. Темата не може да се разгледува затоа што не е добро формирана. Ве молиме, проверете дали сите елементи на XML се правилно затворени. XML порака за грешка: Содржината не е дозволена во пролог. Ако ја видите горната грешка при вчитување на образецот, испробајте го овој метод и залепете го методот. Продолжете со горенаведените чекори уште 

Ефективна страница за силен backlink во 1950-тите додадете линк и гледајте како се зголемуваат профитите

Чекор 5 Чекор 6: Отворете ја датотеката .xml користејќи уредувач на текст. Отворете .xml датотека со уредувач на текст, како што се Notepad, WordPad, notpad ++ или нешто слично. Чекор 7: Копирајте го целиот кодирање. Во уредникот на текст, притиснете ctrl + a и потоа ctrl + c (ctrl + a за да ги изберете сите кодирање, ctrl + c за да го копирате избраниот кодирање)

Добијте бесплатен домен и зголемете го профитот на доминантниот

 Чекор 8: Отворете го уредникот HTML на блогер. Сега отворете го уредникот HTML на таблата со Blogger и кликнете на копчето "Уреди HTML". Чекор 9: Залепете го кодирањето во уредникот HTML на блогерот. Кликнете на кое било место во уредникот HTML. Сега притиснете ctrl + a, а потоа ctrl + v (ctrl + a за да ги изберете сите кодирање, ctrl + v за да го замените наведеното кодирање со кодирање на копираниот образец). Конечно, кликнете на копчето "Зачувај тема" 

Најдобрата мета-ознака за да се направи вашиот блог да се појави во пребарувачите 1 мета клучни зборови

Ние ќе ви ги покажеме карактеристиките на овој блогерски карактеристики

1-Целосни подобрувања во кодирањето за да достигнете различна брзина
 2- Шифрираната поддршка за https може да се додаде на бесплатниот домен, а инсталацијата за сертификати SSL го поддржува платениот домен 
3- Способност за започнување и стоп за додавање на блогови
 4- Намалување на употребата и компресијата на HTML кодовите

Покажете повеќе од 5 adsense реклами во истата тема помеѓу автоматско објавување

CSS, Javascript 5- Различни формати за прикажување на постовите 
6- Лизгачот Најнови пораки за поддршка покажуваат повеќе теми ..
7 - Можност за поделба на темата за неколку страници 5.8
8. Одговарајте на сите големини на екранот и преносни уреди
 9- Можете да додадете страница за чекање за надворешни врски
10. Компатибилен со сите прелистувачи, брз и лесен за преземање
11. СЕО е пријателски за пребарувачите, поддржува рекламирање

Профитабилни реклами на Google AdSense сместени меѓу написите како напис

12. Копчиња за социјални медиуми под секој пост, хоризонтален паѓачки список
13. Професионално странично мени Професионални ефекти со слики со теми
14. Професионални ефекти за фотографии поврзани со теми, професионални фактури

Ако не ви се допаѓа БЕСПЛАТНИОТ образец за блогирање, можете да кликнете овде за да видите повеќе од 300 шаблони и имате право да изберете 

اخواني كرام ان كنت تريدون افضل مواقع لربح مال من الانترنت بدون مجهود كي تزيد ارباحكم اضعاف مضاعفة مع شرح 

 1. كورس2 مجاني للمبتدئين لربح من جوجل ادسنس ribh-lmal-min-google adsense
 2. كورس3 مجاني للمبتدئين لربح من جوجل ادسنس ribh-lmal-min-google adsense
 3. كورس4 مجاني للمبتدئين لربح من جوجل ادسنس ribh-lmal-min-google adsense
 4. كورس5 مجاني للمبتدئين لربح من جوجل ادسنس ribh-lmal-min-google adsense
 5. كورس6 مجاني للمبتدئين لربح من جوجل ادسنس ribh-lmal-min-google adsense
 6. كورس7 مجاني للمبتدئين لربح من جوجل ادسنس ribh-lmal-min-google adsense
 7. كورس8 مجاني للمبتدئين لربح من جوجل ادسنس ribh-lmal-min-google adsense
 8. كورس9 مجاني للمبتدئين لربح من جوجل ادسنس ribh-lmal-min-google adsense
 9. كورس10 مجاني للمبتدئين لربح من جوجل ادسنس ribh-lmal-min-google adsense
 10. كورس11 مجاني للمبتدئين لربح من جوجل ادسنس ribh-lmal-min-google adsense
 11. كورس12 مجاني للمبتدئين لربح من جوجل ادسنس ribh-lmal-min-google adsense
 12. تحميل موسيقى مجانا للمونتاج بدون حقوق mosi9a youtube bdon ho9o9
 13. كيف تعرف ان يوتيوب تضهر فيديوهاتك وكم واين
 14. ستراتيجيه رهيبة للوصول كل اسبوع 1000مشترك _4000ساعة#arbah youtube
 15. كيفية تسريع مراجعة قناة اليوتيوب وقبولها لتفعيل الربح عليها
 16. ماهو جوجل أدسنس : كيف يعمل ؟ كم يكلف ؟ كيف نربح اكتر من 900 دولار شهريا من الانترنت
 17. تحويل نص منسوخ الى حصري %100
 18. .احصل على ادسنس عادي مفعل في 7ايام/adsense 3adi
 19. تحميل ملف اكبر جروبات ومجموعة الفيس بوك أكتر من 3 مليون عضو وتفاعل رهيب  

Делот Блог ги има сите додатоци на Блогерот и сите кодови повеќе отколку што можете да замислите

Една од најважните карактеристики на овој блог-образец
 Шаблонот е тема на блогот Блог Блог. Тоа е функција за преземање на теми. Buitl со уникатен концепт, содржина и компоненти на varios. Таа е една од најубавите теми на списанието блогоспот. 

Веб-страница за анализирање на брзината на блогот и корекција на грешките во архивирање и оптимизација за блогер

Направена со употреба на најновата рамка за блогер и нови технологии, оваа тема има уникатен систем за чисти коментари од најновата генерација, комплетно одговорна тема што лесно може да одговара на кој било екран или големина на уредот. Тоа е тема на списанието, но сепак се вчитува многу брзо и ја прави вашата содржина да изгледа добра и професионална. Оваа тема е совршена за какви било новости или веб-страници за списанија, но е специјално дизајнирана за технологија, блогирање, весник, вирусно блогирање, блогирање со авторитети, специјализирано блогирање, итн., 

Како да направите роботи.txt робот за блогер со изненадување
Пред да ја преземете, важно е да го преземете образецот за чистење Blogger  од овде

БЕСПЛАТНИ БЕЛЕГЕРСКИ ТЕМПЛАТИ 

Но, тој е исто така идеален за преглед, филм, HowTo, спорт, лажат, авторитет, училишта, институции, итн. Мешавина од темна морнарица, сива, сина и жолта боја. Оваа тема е компатибилна со образецот за кориснички блогер. SEO е подготвена. Компатибилност на прелистувачот., Одговор ,. Цитирано од WordPress. Подготвена социјална обележувач. Објавување сликички., Подготвени реклами. , Список на списоци. Бела 

6 страници се важни од Google за да се појават во чисти резултати и да се рангираат на прво место

,, Црна, сина, списание, елегантна, едноставна, споделување на WhatsApp, списание, новости, навигација за лебдечки брег, подготвена, деловна, верзија на распоредот на блогери 3.0, 1 странична лента, десна странична лента, 3 ногачи за колони.
Шаблон за прегледување  од  тука

блогер за афдал 9alab / 9alab блогер jahiz / 9alab блогер bdon ho9o9 / 9awalb блогер bdon hokok / 9alab блогер sari3 / 9alab блогер khafif / 9alab блогер bi3 ochra / 9alab google adsense / google adsense блогер

Најдобро место за преземање на најновите бесплатни распоред на блогер за редизајн на вашиот блог за блогер.

Карактеристики Вие сте тука: Насловна / Блогер обрасци / одлики Приказ и преземање на Шаблони за блогер по карактеристики ОДГОВОР 

Погледнете ги сите обрасци на одговорни блогери овде. Оптимизација за SEO РЕДИ Прелистајте ги сите Шаблони за оптимизиран блогер овде. ADS READY Погледнете ги сите теми подготвени реклами Теми на блогерот овде. СЛИДИРАЈТЕ Добијте теми со Слајдшоу Блог Спот овде.


Основни упатства: Како да инсталирате Шаблон за блогер Конфигурирај Мени за спуштање: Најавете се во таблата со блогери - & gt; распоред - & gt; Уреди HTML Сега движете се надолу до каде ги гледате кодовите подолу: Дома За нас Запознајте го тимот Нашата изјава за мисија .......... Заменете ја "#" со URL-то за менито. Како да ги промените имињата на јазичето на додатокот за јазичето: најдете го ова: Tab 1 Tab 2 Tab 3 Променете ги имињата „Tab 1“, „Tab 2“ и „Tab 3“ како што сакате. Конфигурирајте ја виџетата за навигација на страници: побарајте: var мислења = 4, // Број на објавувања на секоја страница број = 2, // willе се прикаже бројот на копчиња

 Еве неколку инсталирање на лизгачи и некои нови дополнувања

 html Конфигурирајте го менито што се спушта: Влезете во табла со блогери - & gt; распоред - & gt; Уреди HTML Сега движете се надолу до каде ги гледате кодовите подолу: Видео за новости во домашни стилови Домашно видео .......... Заменете го "#" со URL-то за менито. Конфигурирајте го социјалниот виџет: Побарајте: Social Widget Dribbble Facebook Flickr Twitter .......... Заменете го "#" со URL-то за социјална сметка. Како да ги промените информациите за авторите: Најдете го ова: За авторот Donec non enim in turpis ...

 ПОДГОТОВНА СОЦИЈАЛНА КНИГА Прелистајте ги сите Шаблони со можност за виџет за социјални обележувачи овде. DROP DEN MENU Кликнете овде за да ги разгледате темите „Drop Down Blogger“. Вертикално испуштено менито Кликнете овде за да ги видите Вертикалните шаблони за мени. ВИДЕОТ ЗА ПОДНЕСУВАЕ НА ЕМАИЛ Кликнете овде за да Ви овозможат теми за виџет за претплата за е-пошта преку е-пошта. ПОСТАВИ ТУМБНАИЛИ Кликнете овде за да ја разгледате темата на блог-теми за објавување. НАВИГИРА BЕ НА БРЕДЦРУМИ Кликнете овде за да преземете обрасци за навигација со Breadcrumb. РЕТИНА ДИСПЛАЈ Превземи Шаблони за прикажани мрежни мрежи Овде. ВЕРВИНА СОВЕТНИК ЗА ВИДЕОТ Превземи Шаблони со можност за графичка картичка овде. ПРИРАЧНИК ЗА НАВИГИРАЕ ПОГЛАВЈЕ Погледнете ги Шаблоните за овозможени мени за навигација на страници овде. ПОД КОНТАКТИРА COMЕ КОН СЕДНИК Кликнете овде за да ги преземете шаблоните за вашиот не завршен блог. ПОДДРШКА ЗА ЛОГИНА Кликнете овде за да ги прегледате сите шаблони за поддршка. 2 КОЛЕКИ ПОДРАЧЈЕ Прелистајте ги шаблоните за блогирање со вклучено подножјето за 2 колони. 3 КОЛЕВНИ ПРИРАЧНИК Прелистајте ги сите Шаблони за блогирање со можност за подножје за 3 колони. 4 COLUMNS FOOTER Кликнете овде за да ги разгледате сите 4 Шаблони за блогирање на блогирање на колоните. 5 КОМПОНИ ПОБЕДА Прелистајте ги сите 5 колони Шаблони за подлоги за блогер Пребарај БЕГЛАВНИ ТЕМПЛАТИ ПО… Карактеристики: Одговора • Пријателски оптимизација 


• Подготвени реклами • Слајдшоу • Подготвен за социјални обележувачи • Мени за спуштање долу • Вертикално мени за спуштање • Виџет за претплата за е-пошта • Испраќање на мали сликички • Навигација на лебници • Сними со картички • Навигација на страници • Колекција на подножјето • странични ленти • Брзо вчитување • Подготвено за Instagram • Компатибилност на прелистувачот • WhatsApp Стилови на споделување: Списание • Минималистички • Портфолио • Едноставно • Чисто • Модерно • Елегантно • Теми на Вордпрес • Галерија • 3D стил • Стилски теми: Филм • Аниме • Вести • Фотографија • Култура • Лични страници • Музика • Видео • Бизнис • Мода • Колумни за игри: 1 колона • 2 колони • 3 колони • 4 колони.9alab blogger .9alab blogger..9alab bloger li majalat .9alab blogger likotob, 9alab blogger ikbari, modal blogger moda, 9alab blogger litabkh, 9alab blogger lilhila9a, 9alab blogger ti9ni, 9alab blogger lilbayab wilida3ach 9alab nabil ktb, 9alab i5bari, 9alab riyadi, 9alab aflam wamosalsalat, afdal 9walib madfo3a, silsilat 9awalib блогер, tasmim mawa9i3 блогер lilmobtadi2in

تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-